Aktualności

II Zbiórka nocna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

II zbiórka nocna naszej MDP ! 

W tym tygodniu zbiórka MDP bardzo różniła się od standardowej. Specjalnie przełożyliśmy ją na sobotę, a zamiast dwóch godzin trwała aż… czternaście 
Zaczęliśmy o godzinie 19 przypomnieniem podstaw z pierwszej pomocy i omówieniu czym jest i jak działa AED. Następnie wspólnymi siłami zrobiliśmy pyszne hamburgery, żeby mieć siłę na resztę nocy.
 
Kolejny blok był poświęcony aparatom ochrony dróg oddechowych i łączności. Młodzi strażacy mieli za zadanie przeszukanie zadymionego pomieszczenia, odnalezieniu trzech źródeł ognia oraz znalezienie i ewakuacja osoby poszkodowanej cały czas informując KDR o swoich działaniach.
Ostatni blok był poświęcony również pierwszej pomocy. Nasza młodzież miała za zadanie prawidłowo założyć opatrunek w zależności od rodzaju rany, udzielić wsparcia psychologicznego osobie poszkodowanej i świadkowi, zebrać wywiad SAMPLE i prawidłowo reagować na pogarszający się stan osoby poszkodowanej.
 
Ćwiczenia zakończyliśmy chwilę po godzinie 3 w nocy, a o 7:30 już czekała nas pobudka aby wspólnie zrobić i zjeść śniadanie oraz sprzątnąć jednostkę. Jesteśmy przekonani, że wszyscy wyszli zadowoleni i niebawem odbędzie się III edycja naszej nocnej zbiórki.