Interwencje bieżące 2024 r.

2024-02-05Spróchniałe drzewoIzabelinSCH-23 MAN
OPIS
Chwilę przed godziną 15 zostaliśmy zaalarmowani do spruchiałego przy podstawie drzewa na terenie placu zabaw w Izabelinie na ulicy Rynkowej. Działania polegające na usunięciu drzewa prowadziliśmy razem z Ochotnicz ą Strażą Pożarną w Izabelinie
2024-02-05Wypadek komunikacyjnyMościskaGCBA Scania, GLBM/RT Ford
OPIS
W sobotę 05-02-2024 chwilę po godzinie 9 zostaliśmy zadysponowani do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Mościska. Dyżurny z PSK poinformował nas o tym, że w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane.
Gdy dojechaliśmy na miejsce swoje działania już prowadziły dwa zespoły ratownictwa medycznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem i sprzątnięciu uszkodzonego samochodu z jezdni. Na miejscu byliśmy dwoma zastępami GCBA Scania i GLBM/RT Ford. Poza ZRM na miejscu obecny był również zastęp z JRG 11 m. st. Warszawy.

2024-01-24Pożar poddaszaLipkówGCBA Scania, SCH-23 MAN
OPIS
Chwilę po godz. 10:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze poddasza budynku gospodarczego w miejscowości Lipków w gminie Stare Babice.
Na miejsce udaliśmy się GCBA Scania w sile pięciu ratowników oraz SCH-23 w sile dwóch.
Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz realizowaniu zaopatrzenia wodnego z hydrantu podziemnego. Dodatkowo jedna rota z naszego zastępu działała w środku obiektu.
Oprócz nas na miejscu obecne były zastępy z OSP Stare Babice, Ochotnicza Straż Pożarna w Izabelinie i JRG Błonie oraz policja wraz z nadzorem ruchu Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa.
2024-01-15Wypadek komunikacyjnyMościskaGCBA Scania, GLBM/RT Ford
OPIS
W sobotę chwilę po godzinie 10 rozległ się dźwięk naszej syreny. Zostawiając nagle swoje domowe obowiązki zjawiliśmy się w jednostce sile 11 osób. Wezwanie dotyczyło wypadku dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Mościskach. Na miejsce udaliśmy się samochodami GCBA Scania i GLBM/RT Ford.
Po dojeździe na miejsce okazało się, że jedna osoba jest poszkodowana. Nasze działania polegały na udzieleniu pomocy, usunięciu samochodu ze skrzyżowania i sprzątnięciu drogi z uszkodzonych elementów karoserii. Działania prowadziliśmy razem z JRG 11 Warszawa, policją i pogotowiem.
Po około godzinie zakończyliśmy działania i wróciliśmy do koszar
2024-01-12Czujka tlenku węgla w domu jednorodzinnymJanówGCBA Scania
OPIS
O godzinie 19:53 po raz pierwszy w tym roku zawyła nasza syrena.
Większość strażaków jeszcze nie zdążyła rozejść się do domów po czwartkowej zbiórce co spowodowało bardzo szybki czas reakcji i po niecałej minucie już mogliśmy udać się na miejsce.
Zgłoszenie dotyczyło załączenie się czujki tlenku węgla w domu jednorodzinnym w miejscowości Janów. Na miejsce udaliśmy się GCBA Scania, a działania prowadziliśmy razem z OSP Stare Babice . Polegały one na ewakuacji mieszkańców i sprawdzeniu detektorem wielogazowym budynku mieszkalnego. Związku, że zwiększone stężenie nie zostało wykryte zakończyliśmy działania i po około 30 minutach byliśmy z powrotem w koszarach.
Był to pierwszy wyjazd naszego nowego druha Franciszka Placha więc zgodnie z wieloletnią strażacką tradycją przeszedł chrzest po swojej pierwszej akcji

Zdjęcia: Materiały własne OSP w Laskach